• Lajmi
  • KosovaPress, 10 Maj 2012 19:29

Oferta të shumta për Forlanin

prev next
 
Të ngjajshëm

Babai i Diego Forlanit ka konfirmuar se sulmuesi i Interit kërkohet nga një numër i madh i klubeve braziliane.

Ylli uruguaian spekulohet me largim nga Giuseppe Meazza gjatë afatit kalimtar të verës pas dështimit për t’u adaptuar në futbollin italian.

“Klubet që e përcjellin birin tim janë Sao Paulo, Corinthians, Gremio dhe tani së fundmi Atletico Mineiro. Diego nuk do të kishte problem të adaptohej në futbollin brazilian, por ai ka kontratë me Interin deri në korrik 2013 dhe gjithmonë ka respektuar marrëveshjet me klubet e tij”, deklaroi Pablo Forlan për Lancenet.