Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.06.2018 05:31

​Nuk janë të barabartë me moshatarët e tyre nga Evropa

Ferizaj | 09/05/2012 15:39

Një grup i të rinjve ferizajas të tubuar rreth organizatës "Nisma për aktivizim", Ditën e Evropës - 9 Majin, e kanë shënuar me një performancë në sheshin e qytetit “Adem Jashari”. Njëzet e shtatë të rinj e të reja, të veshur me fanella të zeza kanë krijuar një rreth, kanë vënë brenda tij një hartë të zezë të Kosovës dhe më pas kanë vendosur zinxhirët nëpër të, duke u kërkuar institucioneve vendëse e të huaja, që të bëjnë më shumë në drejtim të integrimit të vendit në BE.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress