Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 06:52

​Nis festivali “T’i bashkojmë zemrat përmes artit dhe kulturës”

Prishtinë | 20/09/2012 16:58

Është hapur festivali i parë etnologjik, multi-kulturor dhe regjional në Kosovë i titulluar “T’i bashkojmë zemrat përmes artit dhe kulturës”, në të cilin po marrin pjesë ansamble nga shtete e rajonit, përfshirë edhe Serbinë. Ky festival është cilësuar si një dritare e mirë që përmes kulturës dhe artit të thyhen muret ndarëse në mes shoqërive të ndryshme dhe njëkohësisht të krijohen ura bashkëpunimi në mes tyre.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress