Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.09.2017 06:32

​Nesër testi i maturës, dyfishohen pyetjet (me video)

Prishtinë | 08/06/2012 13:33

Drejtues të Komisionit Qendror Shtetëror të Maturës kanë bërë të ditur se rreth 35 mijë maturantë të rregullt dhe ata që kanë dështuar vitin e kaluar, më 9 dhe 23 qershor do të sprovojnë dijen në testin provues, i cili, për dallim nga viti i kaluar, këtë vit do t’i ketë 200 pyetje, nga të cilat 60 nga lëndët e përgjithshme mësimore dhe 40 nga lëndët e zgjedhura.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress