Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.10.2019 04:17

​Mungojnë gjurmimet arkeologjike në Malin e Kishës

Ferizaj | 07/06/2012 14:01

Mali i Kishës një lokalitet arkeologjik i paeksploruar deri më tani, që shtrihet në mes Komogllavës dhe Fshatit të Vjetër të Ferizajt, vështirë se mund t’i shpëtojë kohës, nëse urgjentisht nuk intervenohet nga profesionistë në restaurimin e tij.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress