Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.09.2017 06:35

​Miratohet projektligji për mandatin e EULEX-it (I plotësuar)

Prishtinë | 05/09/2012 15:35

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes ndërkombëtare mes Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë. Me miratimin e këtij projektligji dhe ratifikimin e këtij projektligji në Kuvend, për të cilin janë të nevojshme 2/3 e votave të deputetëve, misionit të EULEX-it i zgjatet mandati deri në qershor të vitit 2014 dhe emrin do të ketë EULEX-Kosova.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress