Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.10.2017 06:39

​Ministria e Bujqësisë hedh poshtë akuzat e auditorit për shkelje ligjore

Prishtinë | 14/04/2006 14:42

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) ka dhënë sqarime rreth informimit të plasuar në media nga raporti i auditorit të përgjithshëm për shkelje ligjore nga ana e kësaj ministrie me rastin e blerjes së tri veturave të përdorura nga “World Vision” dhe ka theksuar se nuk ka pasur shkelje ligjore, por ka pasur lëshime procedurale dhe nuk e ndjejnë përgjegjësinë pasi që blerja ka ndodhur më 23 mars 2004 në ankand publik, tha të premten në një konferencë për media, u.d. sekretari i përhershëm i MBPZHR-së, Qazim Kukalaj.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress