• Lajmi
  • KosovaPress, 10 Maj 2012 19:36

Miami eliminon Nju Jorkun

prev next
 
Të ngjajshëm

Miami Heat siguroi kualifikimin për në gjysmëfinale të Konferencës perëndimore pas fitores ndaj New York Knicks 106-94 duke përmbyllur serinë e tyre të plej-ofit me 4-1. LeBron James shënoi 29 pikë kurse Chris Bosh dhe Dwayne Wade shtuan nga 19 pikë secili.

Carmelo Anthony realizoi 35 pikë për Knicks. Heat tani do të takohen me Indiana Pacers në gjysmëfinale. Memphis Grizzlies mbajtën gjallë shpresat në serinë e tyre në Konferencën perëndimore kundër Los Angeles Clippers me fitore 92-80 në ndeshjen e pestë.

Marc Gasol realizoi 23 pikë kurse Zach Randolph shtoi 19 për të siguruar se përballja kthehet në Los Angeles për ndeshjen e gjashtë të premten.

Miami-New York 106-94 (4-1)

Miami: James 29

New York: Anthony 35

Memphis-LA Clippers 92-80 (2-3)

Memphis: Gasol 23

LA Clippers: Williams 20