Follow Us

KYQU SQ EN
E Mërkurë, 28.09.2016 07:23

​Messi, njeriu i rekordeve

Prishtinë | 06/05/2012 09:20

Është argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi që ka thyer edhe një rekord të ri.

Argjentinasi shënoi katërgolësh mbrëmë në fitoren e lartë të Barcelonës ndaj Espanyolit prej 4:0, takim ky i zhvilluar në kuadër të La Ligës spanjolle.

Messi më këtë katërgolësh arrin në kuotën e 50 golave në një sezon të garave në kampionatin spanjoll duke e thyer rekordin që e mbante ish-sulmuesi i Dinamo Bukureshti, Dudu Georgescu me 47 gola të realizuara në sezonin 1976-1977.

Argjentinasi aktualisht është futbollisti më i mirë në botë. Ai ka fituar për të tretën herë radhazi ‘Topin e artë’, dhe është në rrugë të mirë që sërish ta fitojë këtë çmim.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress