Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.04.2018 11:22

​Mesazh bashkimi nga Vlora

Prishtinë | 28/11/2012 11:35

Ceremonia madhështore në Vlorë me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë fillojë me ngritjen e flamurit në shenjë simbolike dhe vënien e kurorave me lule para varrit të Ismail Qemalit. Me këtë rast, presidenti Nishani ka thënë se prej luftërave të Kastriotëve e deri më sot simboli ynë, shenja jonë bashkuese është flamuri kuq e zi.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress