Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 14.11.2018 05:34

​Merr konfirmim për njohje të reja

Prishtinë | 19/11/2011 21:26

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli gjatë një takimi me kryeministrin e Kamerunit, Filemon Jang, ka përsëritur kërkesën për njohjen e Kosovës nga ky shtet afrikan, si akt të vullnetit të qytetarëve të Kosovës, dhe konform opinionit këshillëdhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND).

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress