Follow Us

KYQU SQ EN
*staurday, 01.10.2016 05:44

​Mentor Shala, Drejtor i Përgjithshëm i RTK-së

Prishtinë | 25/01/2013 08:24

Mbrëmë, në orët e vona, nga shtatë kandidatët që kanë aplikuar për këtë detyrë, bordi i Radiotelevizionit të Kosovës nuk ja vazhdojë mandatin drejtorit të deritanishëm, Sylejman Shaqiri dhe zgjodhi Mentor Shalën për drejtor të përgjithshëm të RTK-së i cili tre vitet e fundit ka qenë zëvendës drejtor i përgjithshëm.

Shala para se të emërohej zëvendësdrejtor i përgjithshëm, ka ushtruar detyra të ndryshme në RTK duke e filluar si gazetarë për të vazhduar në pozitën e redaktorit dhe redaktor përgjegjës i lajmeve në Televizionin publik të Kosovës.

Ai është 37 vjeçar, i martuar dhe baba i dy fëmijëve . /Kosovapress/

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress