Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:15

​Mentor Shala, Drejtor i Përgjithshëm i RTK-së

Prishtinë | 25/01/2013 08:24

Mbrëmë, në orët e vona, nga shtatë kandidatët që kanë aplikuar për këtë detyrë, bordi i Radiotelevizionit të Kosovës nuk ja vazhdojë mandatin drejtorit të deritanishëm, Sylejman Shaqiri dhe zgjodhi Mentor Shalën për drejtor të përgjithshëm të RTK-së i cili tre vitet e fundit ka qenë zëvendës drejtor i përgjithshëm.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress