Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.09.2017 05:03

​Memorandum për mbetjet e hirit

Prishtinë | 29/05/2012 14:35

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi, drejtori Menaxhues i Korporatës Energjetike të Kosovës, Arben Gjukaj dhe përfaqësuesi i Cornell University, Vijay Sharma, nënshkruan të martën një memorandum mirëkuptimi, në favor të përmirësimit të ambientit, respektivisht kërkimit të mundësive për ripërpunim dytësor të mbetjeve të hirit të termocentraleve të KEK-ut.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress