Follow Us

KYQU SQ EN
E Enjte, 29.09.2016 02:07

​Mancini: Ne përmirësohemi duke luajtur ndaj Unitedit

Manchester | 28/04/2012 10:02

Menaxheri italian i Manchester Cityt, Roberto Mancini në prag të përballjes më rivalin kryesor në garën për titull të kampionit në Premier Ligën anglez, Manchester Unitedin, ka deklaruar se “djajtë e kuq”, janë skuadër e fortë ekipore.

City dhe United, do të ndeshen të hënën mbrëma në derbin, i cili pritet të jetë vendimtar në garën për titull, për faktin se United ka vetëm tri pikë më shumë se City, kjo e fundit takimin e të hënës e luan para tifozëve të vet.

Mancini ka pranuar se skuadra e Alex Fergusonit është më e fortë se skuadra e tij. “Manchester United në 20 vjetet fundit ka fituar në mënyrë konstante. Ata edhe kur kanë pak pikë din të rikthehen në garë. Ata kanë forcë e brendshme që sjell suksesin”, ka thënë Mancini.

“Ne duke luajtur shpesh ndaj Unitedit mund të përmirësohemi. Ne jemi afër tyre, por ata akoma janë skuadër më e mirë se ne. Ata kanë përvojë më të madh dhe kanë shpirt ekipor. Ne jemi duke punuar që të instalojmë në ekipi këto elemente”, tha ai.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress