• Lajmi
  • KosovaPress, 11 Prill 2012 16:34

Lauka porositë Daçiqin: Mos luajë me kufij

prev next
 
Të ngjajshëm

Ambasadori i Republikë së Shqipërisë në Prishtinë, Islam Lauka ka porositur ministrin e Brendshëm serb, Ivica Daçiqit, që kufijtë janë të pa prekshëm, të pa lëvizshëm, të pa tundshëm dhe mos të tentojë të luajë me ta, pasi që Shqipëria e ka njohur dhe e njeh kufirin e vendosur në Koshare, ashtu siç njeh në Jarinjë dhe Bernjak.

Lauka bëri këtë deklarate me rastin e shënimit të trembëdhjetë-vjetorit të rënies së heroit të Agim Ramadanit dhe gjithë luftëtarëve të Brigadës 138 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./Kosovapress/