Follow Us

KYQU SQ EN
E Enjte, 29.09.2016 12:21

​Kush është Ivanka Trump?

Nju Jork | 12/09/2012 20:20

Ka lindur në vitin 1981. Babai i saj është manjati i pasurive të patundshme Donald Trump, ndërsa e ëma ylli i botës mondane të Nju-Jorkut, Ivana Trump.

Kjo vajzë ka një jaht luksoz dhe një vilë luksoze me 140 dhoma, si edhe zotëron të drejtën e trashëgimisë të 2.1 miliardë dollarëve, por ajo nuk ka zakonet e këqija të vajzave nga familje të pasura. Me përpjekjet e veta, Ivanka ka hyrë në radhët e modeleve të njohura botërore. Ajo është diplomuar në Shkollën e Menazhimit pranë Universitetit të Pensilvanisë në ShBA dhe është nënpresidente e Grupit të Pasurive të Patundshme "Trump".

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress