Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.09.2017 06:33

​Kultivuesit e manaferrës (s) kanë përkrahje

Prishtinë | 27/07/2012 11:21

Lush Krasniqi është kultivues i kulturës së manaferrës tash e tri vjet. Ai thotë se kultivimi i saj nuk donë shumë punë dhe është një fryt i shëndetshëm dhe shërues. Ai ndodhje në sheshin “Nënë Tereza” për t’i shitur prodhimet e tij në Panairin e kësaj kulture. Ai shprehet i kënaqur me shitjen e manaferrave të tij, edhe pse, sipas tij, ky prodhim nuk është shumë i njohur në vendin tonë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress