Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 25.04.2018 10:21

​Kulla e Lirisë, ndërtesa më e lartë në Nju Jork

Nju Jork | 02/05/2012 22:55

Në Nju Jork vazhdon puna për ndërtesën që po zëvendëson Qendrën Botërore të Tregtisë. Punëtorët e ndërtimit vendosën një strukturë çeliku në majë të ndërtesës, duke e bërë atë më të lartën në Nju Jork dhe të tretën në botë. Ajo quhet One World Trade Center dhe është tani 381 metra e lartë, duke ia kaluar edhe ndërtesës Empire State Building, deri tani më e larta e Nju Jokut.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress