Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.10.2017 10:22

​KQZ publikoi rezultatet për asamble komunale

Prishtinë | 07/12/2007 18:40

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka publikuar të premten rezultatet e zgjedhjeve të 17 nëntorit për asamble komunale në Kosovë, sipas të cilave në 19 komuna prin Partia Demokratike e Kosovës, LDK në 5, AAK në 3, LDD në 2 komuna. Në Prishtinë LDK dhe AKR kanë nga 13 vende, PDK 11, ORA 5, LDD, AAK nga 3, PD 2, KDTP 1.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress