Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 10:10

​Kosova e “marrëveshjeve historike”!

| 21/04/2013 21:34

Që nga viti 1999, çdo gjë çka ka ndodh më rrëndësi politike në Kosovë apo rreth Kosove, ka qenë e shpallur si Historike: Rambueja, bombardimet e NATO, kapitullimi i Millosheviqit dhe nënshkrimi i marrëveshjes së Kumanovës, vendosja e administratës së përkohshme të UNMIK-ut, Grupi i Unitetit, Pakoja e Ahtisarit, shpallja e pavarësisë, nisja e bisedimeve “teknike” me Serbinë (ajo e Edita Tahirit), nisja e bisedimeve politike me Serbinë në nivel kryeministrash: Thaçi - Daqiq, dhe, së fundi, nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje Kosovë-Serbi.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress