Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 10:04

​Kosova nuk trajnon guerilët sirianë

Prishtinë | 15/05/2012 14:16

Ministrja e Integrimeve Evropiane Vlora Çitaku tha se Kosova nuk ka ndonjë kamp stërvitor për ushtarët guerilë sirianë. Ajo pohoi se në Kosovë ka pasur vizita nga përfaqësues të lëvizjeve opozitare, jo vetëm siriane, por dhe të vendeve të tjera, ku ka pasur shkëmbim përvojash, por mohoi që Kosova po trajnon kryengritësit sirianë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress