Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 09:48

​Kosova do të bëhet me Ent të Punësimit

Prishtinë | 07/07/2012 21:13

Gjatë vitit të ardhshëm pritet të themelohet Enti i Punësimit në Kosovë. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Nenad Rashiq, tha se janë në fazën e përgatitjes së dokumentit përkatës. Përmes këtij enti do të krijohen politika më të qarta të punësimit, e njëkohësisht do të bëhet evidencimi i saktë i të papunëve në Kosovë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress