Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 01:35

​Koliç shpallet fajtor për krime të luftës

Prishtinë | 11/05/2012 15:33

Trupi gjykues i përbërë nga gjykatës të EULEX-it dhe vendas në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë e ka shpallur Zoran Koliçin fajtor për kryerjen e krimeve të luftës kundër të burgosurve në Burgun e Lipjanit në maj të vitit 1999 dhe e ka dënuar atë me një dënim të përgjithshëm prej 14 vite burgim.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress