Follow Us

KYQU SQ EN
E Mërkurë, 28.09.2016 03:59

​Kjo femër vazhdon të jetë seks simbol

Los Anxhelos | 23/02/2012 18:54

Janë mbushur 46 vjet kur ajo doli nga plazh me bikinin e parë të njerëzimit. Por edhe sot e kësaj dite, edhe pse 71 vjeçe, Raquel Welsh është seks-simbol.

Aktorja u shfaq në një festë të organizuar nga Vanity Fair në Los Angelos, duke treguar format e saj. E vlerësuar nga Playboy si femra më e dëshiruar në vitet ’70, Welch u bë seks simbol pasi u shfaq me bikini në filmin e vitit 1966 me titull ‘Një milion vjet Përpara Krishtit’.

Welsh gjithashtu është shfaqur në të parën skenë seksuale interraciale në një film dhe po ashtu ka luajtur edhe rolin e një heroine transeksuale.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress