Follow Us

KYQU SQ EN
E Enjte, 29.09.2016 03:48

​Italiani e mbante gruan si “skllave seksi”

Romë | 31/08/2012 21:45

Një italiane 31-vjeçare kërkoi divorcin nga bashkëshorti i saj pas 6 viteve martesë nën kushtet e një kontrate të pazakontë, që e bënte atë “skllave seksi të padronit të saj”.

31-vjeçarja nga Padova, identiteti i së cilës nuk bëhet publik, paditi bashkëshortin e saj për abuzim gjatë viteve të marrëdhënies mes tyre. Çifti u nda formalisht vitin e kaluar, e që nga ajo kohë, gruaja përvec procedurave të divorcit ligjor, ngriti edhe padinë ndaj “padronit të saj”.

Ajo e akuzon atë për abuzim seksual dhe dhunë fizike. Por bashkëshorti mbrohet duke pretenduar se gjithcka ishte konsensuale nën kushtet e një marrëveshje të nënshkruar prej 31-vjeçare. “Kontrata” parashikonte se “skllavja bie dakort të vendosë trupin dhe mendjen e saj në dispozicion të padronit për të plotësuar dëshirat e tij”.

Aq e detajuar ishte kontrata e pazakontë sa në të parashikoheshin edhe dy mënyrat e vetme të bashkëshortes për t’i kërkuar bashkëshortit të saj të ndalonte; e para ishte fjala “magjike” Mario dhe mënyra e dytë ishte përplasja e dorës 3 herë në sipërfaqen më të afërt.

Çifti u martua në vitin 2006, ndërsa 31-vjeçarja pranon që kontratën e ka firmosur në moshën 24-vjeçare, kur ishin ende të pamartuar.

Marrëdhënia e çuditshme e ish-partnerëve italianë ngjason me atë të sipërmarrësit Christian Grey dhe studentes Anastasia Steele, dy personazhe të librit “50 hijet e Greit”, të vendosur në një lidhje sadomazokiste. Ashtu si në rastin e çiftit italian, edhe në librin e E.L James marrëdhënia Grey-Anastasia është e rregulluar nga një kontratë që plotëson dëshirat e biznesmenit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress