Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 01:59

​Me kushtet aktuale, të harrohen investimet e mërgimtarëve

Prishtinë | 30/04/2012 11:41

Me gjithë dashurinë për atdheun dhe mundësitë financiare, mërgimtarët tanë nuk do investojnë në Kosovë nëse nuk u ofrohen kushte të mira për investime, ngase askush nuk dëshiron të rrezikojë parat e tyre dhe ata që duan t’i ndihmojnë familjes e bëjnë përmes remitencave, pa frikën se mund t’i humbasin paratë. Kështu vlerësojnë ekonomistë, sa i përket idesë dhe projektit që pritet të realizohet, për hapjen e qendrave për regjistrimin e bizneseve në SHBA, Francë dhe Gjermani.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress