Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 09:41

​Prerja ilegale e pyjeve mbetet shqetësim (me video)

Prishtinë | 19/04/2012 12:45

Edhe përkundër punës që është bërë, prerja ilegale e pyjeve në Kosovë, vazhdon të jetë në përmasa shqetësuese. Kështu ka pohuar ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Blerand Stavileci në takimin për Rishikimin e Përbashkët Vjetor për Sektorin e Pylltarisë, ku u diskutuan prioritetet në sektorin e pylltarisë 2012-2014, Ligji i ri për Pyjet, modeli i ri institucional për Bordin për Menaxhimin e Pyjeve si dhe për procesin e decentralizimit në pylltari.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress