Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 01:32

​IKD: Mekanizmat prokurorial kanë dështuar

Prishtinë | 05/04/2012 13:39

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka shprehur shqetësimin në lidhje me dështimin e mekanizmave të kontrollit të cilësisë së prokurorëve dhe prokurorive të Republikës së Kosovës dhe si rrjedhojë e këtij dështimi, IKD thotë se sistemi prokurorial në Kosovë vazhdon të mbetet jo-efikas, me mungesë të llogaridhënies, punë joprofesionale dhe me dështime në luftën kundër krimeve të ndryshme.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress