Follow Us

KYQU SQ EN
E Enjte, 29.09.2016 03:51

​Humb jetën një i moshuar

Prizren | 23/04/2012 11:29

Pasditen e së dielës, në rrugën e fshatit Pataqan të Rahavecit, ka ndodhur një aksident komunikacioni, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një i moshuar.

“Një shofere që po e drejtonte një automjet ‘Golf II’, kishte shtuar shpejtësinë e lëvizjes në mënyrë të pa kontrolluar gjatë tejkalimit të një automjeti të llojit kombi dhe më pas nuk kishte mundur të kthehet në shiritin e duhur të rrugës, me ç’rast ka dalë jashtë rrugës, duke u rrokullisur në vreshta të fshatit. Në këtë aksident ka humbur jetën plaku I. Bellaqa, i vitlindjes 1936. Lëndime trupore ka pësuar shoferja dhe një pasagjere”, thuhet në komunikatën e policisë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress