Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.10.2017 03:53

​Hashi: Qeverisja e mirë korporative pengon keqpërdorimin

Prishtinë | 18/04/2006 13:20

Në ndërmarrjet publike apo edhe të korporatizuara nuk mungojnë shqetësimet, sepse në menaxhimin e ndërmarrjeve publike ndodhin shpeshherë keqpërdorime, korrupsion dhe mungesë të transparencës ndaj institucioneve, veçmas ndaj Kuvendit të Kosovës, thanë pjesëmarrësit të martën gjatë një seminari dyditor në Prishtinë me temën “Përmirësimi i qeverisjes korporative në ndërmarrjet publike në Kosovë”, organizuar nga Instituti për Hulumtime Zhvillimore “Riinvest” me mbështetjen e USAID-it.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress