Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:15

​Hapet mbledhja vjetore e Forumit të Boaos

Pekin | 02/04/2012 21:06

Më 2 prill nisi në Hainan të Kinës mbledhja vjetore e Forumit Aziatik të Boaos për vitin 2012. Në fjalimin e mbajtur në ceremoninë e hapjes, zv.kryeministri kinez Li Keqiang shtjelloi mënyrat e hapjes së Azisë dhe të Kinës nëpërmjet tre pikave: "Hapja e Azisë", "Reforma dhe hapja e Kinës" dhe "Zgjerimi i hapjes së Kinës me Azinë", duke theksuar se hapja e bashkëpunimi janë rrugë me leverdi të ndërsjellë. Ai tha gjithashtu se gjendja e përgjithshme e ekonomisë kineze është e mirë, prirja e zhvillimit nuk ka ndryshuar dhe Kina ka kushte të ruajë zhvillimin e shpejtë dhe të qëndrueshëm ekonomik.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress