Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 25.04.2018 10:29

​Gjeneratave të ardhshme t’iu sigurojmë ambient të pastër

Prishtinë | 22/04/2012 13:07

Në kuadër të Ditës së tokës, përfaqësues të Ministrisë së Ambientit, Ministrisë Forcës së Sigurisë, Ministrinë e Bujqësisë dhe Komunës së Prishtinës, simbolikisht kanë kontribuar në rregullimin e mjedisit ku jetojmë dhe punojmë duke mbjell disa fidanë në kazermën e FSK-së ”Adem Jashari”. Me këtë rast, atë apeluan tek te gjithë qytetarët që ta ruajmë ambientin, sepse është obligim ligjor e moral, në mënyrë që gjeneratave të reja t’iu sigurojmë ambient të pastër.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress