Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:17

​Për tre muaj, KEK-u bënë shkelje në tre tenderë (me video)

Prishtinë | 07/05/2012 12:40

Shkelje ligjore në 11 tender të ndryshëm kanë bërë ministritë, ndërmarrjet publike KEK dhe PTK si dhe komunat, për vetëm tre muajt e parë të këtij viti. Sipas raportit të Lëvizjes FOL, për monitorimin e prokurimit, të gjeturat e raportit tregojnë, se në shkeljet ligjore në gjithsej 11 tender të ndryshëm, prej tyre 8 janë kthyer në rivlerësim nga ana e organit shqyrtues të prokurimit publik, dy janë kthyer në ritenderim dhe vetëm një aktivitet prokurimi është marrë vendimi, për vazhdim të aktivitetit të prokurimit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress