Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.06.2018 05:33

​Fermerët do t’i derdhin patatet në shesh

Prishtinë | 02/04/2012 16:00

Më 12 prill, në ora 14:00 qendra e Prishtinës do të mbulohet nga patatet, në rast se deri atëherë Qeveria e Kosovës nuk ua kompenson mbi 60 mijë tonë patate, që ata kërkojnë nga 0.07 cent për kilogram. Ky është paralajmërimi që ka bërë Federata Sindikale e Bujqve të Kosovës (FSBK), të thirrur në emrin e prodhuesve të patateve të Komunës së Prishtinës, Podujevës dhe Vushtrrisë, ngase sipas tyre u kanë mbetur pa shitur 70 përqind e patateve të prodhuara.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress