Follow Us

KYQU SQ EN
E Enjte, 29.09.2016 07:13

​Endeavour shkon në Kaliforni mbi një avion gjigand

Uashington | 22/09/2012 17:43

Endeavour, anija kozmike e cila vitin e kaluar realizoi udhëtimin e fundit në hapësirë është dërguar në Los Angeles për t'u ekspozuar në një muze.

Endeavour u vendos mbi një avion vigan për t'u dërguar në Kaliforni, stacioni i parë i ekspozimit pas Qendrës Hapsinore Kennedy në shtetin e Floridës.

Avioni që e mbajti në krahë anijen kozmike veterane ka mbërritur në Los Angeles.

Anija kozmike Endeavour, ka realizuar gjithsej 25 fluturime hapësinore dhe ka kaluar në kozmos 299 ditë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress