Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 06:55

​Të hiqet dogana për lëndën e parë

Prishtinë | 19/04/2012 13:46

Konsorciumet e fuqishme, heqja e pagesës në doganë për lëndën e parë të industrisë përpunuese si dhe ulja e mospërputhjes në mes të eksportit dhe importi, konsiderohen si ecje para nga eksportuesit vendor. Gjatë një takimi me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj, eksportuesit e vendit kanë pohuar se që të dyja palët kanë faj pse eksporti është vetëm 200 milionë euro. /Kosovapress/

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress