Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 27.02.2017 11:39

​Dobruna: Predispozita gjenetike, faktor kryesor në shfaqjen e kancerit të lëkurës

Prishtinë | 19/06/2010 16:05

Predispozita gjenetike, tipi i lëkurës dhe ekspozimi në diell njihen si shkaktarët kryesor të shfaqjes së kancerit të lëkurës, ndërkaq mjekët tërheqin vërejtjen se edhe përdorimi i solarëve ndikon në krijimin e pre-dispozicionit për shfaqjen e tumorit të lëkurës.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress