Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 07:14

​Brunei Darussalam njohu pavarësinë e Kosovës

Prishtinë | 25/04/2012 18:47

Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë i Brunei Darussalam, Mohamed Bolkiah përmes një letre dërguar Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka konfirmuar njohjen zyrtare të Republikës së Kosovës nga ky shtet.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress