Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.06.2018 05:29

​BIK: Raporti i Schvartz bazohet në shpifje tendencioze

Prishtinë | 29/03/2012 10:08

Në një raport të përpiluar nga eksperti, Stephen Suleyman Schvartz, i cili është drejtor ekzekutiv i “Qendrës për Pluralizëm Islamik” me seli në Uashington të SHBA-ve, thuhet se funksionarët fetarë në Kosovë janë vahabi, të korruptuar dhe të pandershëm. Por, ky raport nga drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, vlerësohet shpifës, me tendenca që të dëmtohet imazhi i BIK-ut në Kosovë. Krerët e Bashkësisë Islame të Kosovës, gjithashtu kanë paralajmëruar edhe aktpadi ndaj atyre që po bëjnë shpifje, të cilët në njëfarë mënyre po mundohet të njollosin punën e ndershme të BIK-ut.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress