Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.06.2018 05:34

​BE për më shumë liri të shtypit

Bruksel | 03/05/2012 12:59

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka thënë se liria e shprehjes, ashtu siç ruhet në Deklaratën Universale të të Drejtave të Njeriut, nënkupton të drejtën e secilit për të mbajtur mendimin pa ndërhyrje dhe për të kërkuar, pranuar dhe dhënë informacione dhe ide përmes çfarëdo medie dhe pa marrë parasysh kufijtë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress