Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 21.04.2018 07:37

​Anketa: PDK dhe LDK në balotazh, vendos VV

Prishtinë | 20/06/2013 09:38

Lëvizja Vetëvendosje do të vendos se a do të jetë kryetari i ardhshëm i Prishtinës, i PDK-së apo i LDK-së. Kështu së paku mendojnë qytetarët, në anketën njëjavore të realizuar nga Agjencia e Lajmeve Kosovapress, “Kush mendoni se duhet ta udhëheq Prishtinën pas zgjedhjeve të ardhshme”. Anketa ka nxjerrë me 28 vota me shumë, për herë të parë në Prishtinë, Partinë Demokratike të Kosovës, ndërsa, partinë që aktualisht udhëheq në kryeqytet, LDK-në, e ka renditur si të dytën, për të vazhduar me Lëvizjen Vetëvendosje, e pastaj AAK-në. Befasia e kësaj ankete është rënia drastike e AKR-së e cila në zgjedhjet e kaluara në Prishtinë ka fituar 15,315 vota ose 22,29%, ndërsa tani ka marrë vetëm 2% të votave.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress