Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 10:03

​AI: EULEX t’u jep prioritet krimeve të luftës

Londër | 26/04/2012 11:32

Në qershor të këtij viti, Këshilli i Bashkimit Evropian do të miratojë zgjatjen e mandatit të misionit evropian për sundimin e ligjit në Kosovë, EULEX. Në raportin e saj më të ri, organizata Amnesty International (AI) apelon që ky mandat të përfshijë masa specifike, të cilat sigurojnë se EULEX-i, si çështje me urgjencë, do të konsiderojë hetimin dhe ndjekjen penale të krimeve, përfshirë krimet e luftës dhe krimet kundër njerëzimit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress