Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 10:07

​AAK: Sistem arsimor i dobët dhe i politizuar

Prishtinë | 07/03/2012 13:34

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, me rastin e shënimit të 7 marsit, Ditën së Mësuesit, ka vlerësuar se në Kosovë sistemi i arsimit në Kosovë është i një cilësie tejet të dobët dhe vazhdon të jetë i politizuar nga partia në pushtet. AAK i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), që të mos e keqpërdorin arsimin për qëllime politike, por të përqendrohet në përmbushjen e objektivave që dalin nga raporti i fundit i Progresit të Komisionit Evropian.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress