Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 14.11.2018 05:33

​97 vjet nga vrasja e mitit të bjeshkëve të Kosovës

Prishtinë | 23/01/2013 08:17

Sot mbushën 97 vjet nga rënia legjendare e atdhetarit të shquar, strategut popullor dhe organizatorit të udhëheqës së lëvizjeve për çlirim e bashkim kombëtar Isa Boletini. Megjithatë, vepra e Boletinit është nderuar në çdo kohë . Emrin e tij e mbajnë shkolla, rrugë, lagje e sheshe. Gjithashtu ka një batalion special të ushtrisë shqiptare, që u instalua në Irak, që mban emrin e Isa Boletinit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress