Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 07:38

​“Meridian express” n’derë t’shpisë

Prishtinë | 01/10/2012 19:45

Me moton “N’derë t’shpisë” u hap dyqani i parë ushqimor “Meridian express” në lagjen Arbëria të qytetit të Prishtinës, kurse pritet të hapen gjithsej 50 sosh në tërë Kosovën, projekt ky i kompanisë Meridian Coorporation, ku pritet të punësohen rreth 500 punëtorë në tërë vendin. Në këtë hapje solemne ishin të pranishëm edhe ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, ai i Zhvillimit Ekonomik dhe i Bujqësisë. Të gjithë njëzëri projektin e kësaj korporate e kanë cilësuar si shumë të nevojshëm, duke thënë se sektori privat mbetet fuqia gjeneruese e zhvillimit ekonomik në vend.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress