Follow Us

KYQU SQ EN
E Mërkurë, 26.10.2016 11:16

​“Hidromorava” s’arrin të arkëtojë as gjysmën e mjeteve

Gjilan | 04/05/2012 14:22

Gjatë vitit të kaluar, Hidromorava në Gjilan ka prodhuar mbi 7 milionë metra kub ujë, por vetëm rreth 3 milionë prej tyre janë faturuar. Ndër arsyet kryesore të humbjes së ujit, sipas tij, janë rrjeti i amortizuar, prishjet e shpeshta në rrjet, kyçjet e dyfishta si dhe kyçjet ilegale.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress