Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 02:04

​“Dënohet” gjyqtari që nuk urdhëroi mbrojtjen e Dianës

Prishtinë | 22/04/2012 12:27

Gjyqtari në Gjykatën Komunale të Prishtinës, Enver Shabani, ka marrë një dënim qesharak nga Komisioni Disiplinor i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, duke u dënuar me përgjysmim të pagës për 3 muaj, për arsye se nuk kishte iniciuar urdhrin mbrojtës ndaj të ndjerës Diana Kastratit, e cila kishte dorëzuar padi në gjykatën Komunale të Prishtinës për kërcënim dhe kërkesë për mbrojtje emergjente. Diana, një javë pasi që kishte dorëzuar padinë për kërcënim, dyshohet të jetë vrarë nga ish-bashkëshorti i saj.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress