Aktuale

 
 

Lajme sportive

Strotman objektiv veror i Manchester United
 

Strotman objektiv veror i Manchester United

Trajneri i Manchester United holandezi Luis Van Gaal, këtë verë ka objektiv...

 
 Shpërndaje
 

Video

S’ka mjete financiare për UÇK-në

Kompleksi banesor për familjet e dëshmorëve me akronimin e UÇK-së, në Skenderaj ka pesë vite që ka filluar të ndërtohet, por për shkak të mjeteve financiare deri më tani është ndërtuar vetëm U-ja. Zyrtarët komunal thonë se këtë...

 
 Shpërndaje
Te tjera
 
 
 
 
 

Keni për të raportuar ndonjë ngjarje? Na dërgoni lajmin tuaj në lajmet@kosovapress.com

 
Foto Lajm
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lajme nga Ekonomia

 
​Të dhënat për rritje të punësimit, të pasakta dhe me prapavijë politike

​Të dhënat për rritje të punësimit, të pasakta dhe me prapavijë politike

Të dhënat e dala nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), për rritje të punësimit prej...

 
 Shpërndaje
Më shumë

Shëndetësi

 
Prishjet e shpeshta në Institutin Onklogjik lënë pacientët pa radioterapi

Prishjet e shpeshta në Institutin Onklogjik lënë pacientët pa radioterapi

Mosfunksionimi i aparaturës për raidoterapi në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK),...

 
 Shpërndaje
Më shumë

Magazina

 
​Më 31 korrik hapet Festivali i muzikës dhe aktivizmit NGOMFest

​Më 31 korrik hapet Festivali i muzikës dhe aktivizmit NGOMFest

Festivali i muzikës dhe i aktivizmit NGOMFest hap edicionin e tij të 4t nga 31 Korrik deri më 3...

 
 Shpërndaje
Më shumë