Vizitorë të nderuar, ju njoftojmë se prej datës 31 Qershor 2013 jemi online me dizajn të ri të ueb faqes,
të cilin aktualisht mund ta vizitoni duke klikuar KËTU

 
 

Sot, takimi i radhës Thaçi-Daçiq

Bruksel, (Kosovapress) 08 Korrik 2013 07:27

Sot në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian mbahet takim mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, ku pritet të diskutohet për zbatimin e marrëveshjes për normalizim ndërmjet dy vendeve, për të cilën u arrit pajtueshmëri në muajin Prill të këtij viti.Më të komentuarat